Kontakt
+420 558 434 961

Služby registrované dle zákona č. 108/2006Sb. O soc. službách

1. Odborné sociální poradenství, které zahrnuje  

 • poradenství v oblasti rodinného práva, sociálního pojištění, sociálního zabezpečení apod.
 • pomoc se zjišťováním nároků na dávky státní sociální podpory a hmotné nouze
 • pomoc při podávání návrhů k soudu, např. o určení výživného, o upravení styku apod.
 • pomoc při hledání náhradního bydlení
 • problematiku určení otcovství
 • problematiku partnerských a manželských vztahů a krizí, rozvodu
 • pomoc v souvislosti s domácím násilím
 • podporu a doprovázení v složitých osobních situacích
 • pomoc v oblasti dluhové problematiky
 • poskytnutí kontaktů na další odborníky

2. Telefonická krizová pomoc

Další služby 

1. Preventivní program pro školy

Poradna pro ženy a dívky nabízí preventivní program pro žáky a studenty základních a středních škol, který je jim přizpůsobený tématicky dle jejich věku. Program je zaměřený na partnerské vztahy, sexualitu, prevenci nechtěného těhotenství apod.  Jak známo, čím více smysly vnímáme nové informace, tím více si je zapamatujeme. Obsah sdělovaného jsme schopni vnímat déle, pokud se nás přímo osobně týká. Naše pozornost se prodlužuje i pokud se můžeme aktivně účastnit. Z těchto předpokladů jsme vycházeli při tvorbě tohoto preventivního programu. Přednáškový program probíhá ve školách, v zařízeních pro děti a mládež nebo v poradně. Nabízíme možnost zapůjčení odborné literatury, zprostředkování kontaktů s dalšími odborníky. 

 • Forma přednáškového programu je vždy přizpůsobena věku žáků. Na prvním stupni základní školy je zařazeno více herních a pohybových prvků: maňásci, panenky, hry, výtvarná činnost, nácvikové scénky aj. S dětmi si povídáme o hodnotě rodiny a blízkých lidí, kterým můžeme věřit. Dále pak jak jsme přišli na svět, ale i na koho si dát pozor a jak si nenechat ublížit.
 • Přednáškový program na druhém stupni základní školy, kdy děti oceňují především podrobnější informace, jsou pojaty naučně s názornými prezentacemi. Týkají se celkových změn v období dospívání, vztahů v rodině, mezi kamarády i vztahů partnerských. Dále pak prenatálního vývoje, těhotenství a porodu, antikoncepce, výživy a poruch příjmu potravy, i nebezpečných negativních jevů ve společnosti. Samozřejmostí je prostor pro otázky a diskuze.
 • Ve střední škole je přednáškový program vedený především formou besedy, kdy studenti aktivně zasahují do průběhu svými dotazy i názory. Studenti oceňují přátelsky nakloněný vztah lektorky směrem k dospívajícím, i zvolená témata, která už mnohdy aktuálně řeší ve svých životech.  Témata přednáškového programu jsou partnerské vztahy, prenatální vývoj, těhotenství a porod, ale také antikoncepce a interrupce.

Přednáškový program není šokující, mentorující, vyhrožující a zastrašující. Našimi hodnotami jsou rodina, zdravé mezilidské vztahy na všech úrovních, úcta ke každému člověku bez rozdílu a úcta k životu jako takovému. Přednáškovým programem směřujeme k tomu, aby mladí lidé o životě uvažovali a uvědomili si, že mají možnost volby na základě podložených a aktualizovaných informací.

Všechny další informace i nabídkový katalog přednáškového programu zájemci získají u lektorky programu v Poradně pro ženy a dívky, Malý Koloredov 811, Frýdek-Místek 738 01, případně na tel. čísle 731 492 840. Kontaktní  e-mail: hruskova@poradnaprozeny.eu.

Aktuálně: aktuální obsah katalogu preventivních přednášek Poradny pro ženy a dívky 2020-2021.docx

V rámci přednáškového programu nově spolupracujeme s projektem Nenech to být. Nenech to být je projekt společnosti FaceUp Technology, za kterým stojí sami studenti. Společně se Scio a za podpory MŠMT bojují se šikanou, sexuálním obtěžováním, vylučováním z kolektivu a dalšími sociálními problémy na školách po celém světě. Více zde: https://www.nntb.cz/

2. Prorodinné poradenství v oblasti:

 • partnerských a manželských vztahů,
 • výchovy a rodičovských kompetencí,
 • těhotenství a prenatálního vývoje, porodu,
 • antikoncepce, interrupce apod.

3. Materiální výpomoc pro děti do 1 roku věku

Praktická pomoc pro ženy, které čekají miminko nebo mají doma dítě do jednoho roku věku, a zároveň se nacházejí v hmotné nouzi, má v Poradně pro ženy a dívky mnohaletou tradici.

Narození miminka představuje v životě ženy radostnou událost plnou štěstí a nových výzev. Péče o miminko také vyžaduje odpovědnost a nemalé finanční prostředky.  Situace některých žen je ztížena neplánovaným těhotenstvím, nezaměstnaností, ztrátou partnera, nízkým příjmem apod. Kromě poradenství v tomto směru poradna pomáhá i prakticky: poskytováním potřeb a věcí pro děti od narození do jednoho roku věku.

Komu konkrétně je pomoc určena?
Ženám a rodinám, které pobírají dávky hmotné nouze.

Co v poradně poskytujeme a zapůjčujeme?
Kočárky, postýlky, autosedačky, krmící židličky, přebalovací podložky, látkové pleny, zavinovačky, deky, povlečení, kojící potřeby, nočníky a oblečení pro těhotnou ženu a pro miminko ve velikosti 0-12 měsíců. Vše je poskytováno dle aktuálního stavu zásob v poradně.

Jde o věci nové nebo použité?
Materiální pomoc je poskytována na základě nepřetržité sbírky od dobrovolných dárců. Většinou jde o použité věci, avšak čisté a funkční. Pokud jsou k dispozici finanční dary určené pro tuto službu, jsou nakupovány nové látkové pleny, zavinovačky a výbavičky.

Jaký je průběh služby?
Nejdříve je se zájemkyní domluvena krátká konzultace, kdy zjišťujeme, které věci potřebuje. Na další naplánované schůzce dochází k předávání věcí a potřeb.

Je tato služba anonymní?
Ne. Pro čerpání materiální pomoci je třeba poskytnout osobní údaje. Řídíme se nařízením Evropského parlamentu a rady (EU) 2016/679 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů.

Je tato služba zpoplatněna?
Ne, služba je zcela zdarma.

Musí se půjčené věci vracet?
Ano, jakmile přestane miminko věci potřebovat. Funkční potřeby pro miminka mohou pak posloužit další mamince.

Co když se mi kočárek pokazí nebo mi jej někdo ukradne?
Vada na kočárku se dá řešit výměnou za jiný kočárek. Krádež kočárku by měla matka ohlásit na policii, na základě písemné zprávy je pak vydán kočárek jiný.  

4. Časopis Slunečnice

Poradna pro ženy a dívky ve Frýdku-Místku vydává dvakrát ročně časopis Slunečnice pro mladé bez rozdílu pohlaví, který je zdarma distribuován do základních i středních škol ve Frýdku-Místku a okolních obcí. Tento časopis, zaměřený na prevenci rizikového chování, je plný nápadů na vyplnění volného času mládeže, návodů na různé výrobky. Jsou v něm uvedeny např. i recepty či tipy na výlety. Časopis obsahuje zajímavé články z historie, přírody, vědy a techniky i všedního života. Nechybí již tradiční "veselá stránka". V časopisu jsou publikovány také odpovědi odborníků a mladí lidé se v něm mají možnost seznámit i s organizacemi, na které se v případě potřeby mohou obrátit. 

Aktuální čísla zde: Akce a novinky

Menu

ODKAZ NA MAPU OHROŽENÉ DÍTĚ
www.ohrozenedite.cz
------------------------------------

GRAFIKAszn.jpg

Celostátní linka pro ženy a dívky

+420 603 210 999

Spojte se s námi na Facebooku

16. 5. Přemysl

Zítra: Aneta
VŠECHNY ÚTERKY A ČTVRTKY V PRŮBĚHU DUBNA AŽ ČERVNA JE UPRAVENA PROVOZNÍ DOBA PORADNY NA: 12:00 - 15:30. 

Důvodem jsou v uvedených dnech přednášky na školách, přednášející je pracovnice poradny. Opatření je dočasné. Děkujeme za pochopení. 

 

Návštěvnost stránek

017898